03.11.2013

[03.XI.2013] Podsumowanie Października 2013!


Październik był najlepszym miesiącem tego roku i w ogóle, najlepszym w historii bloga jak dotychczas – i to po każdym względem! Nie tylko w rekordowej liczbie odwiedzin sięgającej 12 321 kliknięć, co daje całkiem niezłą średnią 397 wizyt dziennie, znacznie podwyższoną przez ostatnie dwa tygodnie, gdzie doszliśmy powoli do ładnych pięciuset kliknięć dziennie. Raduje mnie to wielce, kiedy patrzę na fakt, że jest to zaledwie mały, hobbystyczny blog całkowicie po polsku! Rekordowa jest również liczba wpisów – 24 w ciągu 31 dni! Oby w Listopadzie również udało mi się utrzymać taki trend… Niestety wiem już, że w grudniu na taką kreatywność zwyczajnie nie będę miał czasu; Nowa praca, nowe obowiązki. No, ale do dzieła, bo jest sporo tekstów do sprezentowania!


Czemu by nie odkurzyć z kartonu starych numerów Magii i Miecza, otworzyć na wkładce z Kronik Mutantów i nie połączyć dwóch tematów na raz. Widzicie, Emeryt wytknął poniekąd słusznie, że w poprzednim poście o ciekawych projektach crowdfundingowych nie wspominam bodajże o największym produkcie, który ma realne szansę stać się bardzo mocnym zawodnikiem na rynku gier bitewnych – Warzone: Resurrection – który jest na tyle ciekawą pozycją, nie tyle ze względu na znane i swego czasu bardzo popularne uniwersum, ale głównie dlatego, że jest to Polski projekt! Zanim jednak przejdę do tego, czym ów projekt jest i czym chciałby być, pozwolę sobie wam, mili czytelnicy, przybliżyć czym ów Warzone jest i jakie było trudne perypetie tej licencji – ot chociażby dlatego, że nie każdy z was musi znać tę historię, a było nie było jest ona dość ważnym elementem rozwoju gier bitewnych w kraju. Do dzieła!...]

OPOWIADANIA:


RECENZJE MODELI:


DYSTOPIAN WARS:INFINITY:


ZRÓBMY ANIOŁÓW ŚMIERCI:

Witam gorąco w pierwszym z wielu tekstów w nowej i jakże pasjonującej serii dla miłośników Warhammera 40k… No dobrze, wiem, brzmię jak tania reklama proszku do prania z tym gościem od ‘Idź na całość’ co to Vizira reklamuje, ale co tam! Jak zapewne moi stali czytelnicy wiedzą, nie tak dawno temu porzuciłem łono figurkowych Wojennych Młotów by nurzać się w dekadenckich modelach innych systemów niczym prawdziwy Excommunicate Traitoris! Jednocześnie zarzekałem się, że jako wielki miłośnik tego groteskowo barokowego uniwersum z całą pewnością go nie porzucę! Niech ten tekst będzie dowodem mojej zawziętości i umiłowania świata, gdzie wszystko jest większe i brutalniejsze – niniejszym otwieram cykl, w którym postaram się nie tylko wyjaśnić jak powstaje zakon Kosmicznych Marines, ale też mam nadzieję pomóc wszystkim domowym astartes na stworzenie pełnoprawnej siły ku chwale Imperatora!
INNE TEKSTY:

Nekrolog Neuroshima Tactics... - Neuroshima Tactics może nie jest trupem, ale do świata żywych też bym już tego systemu nie zaliczał. Cóż, pozostaje czekać na spełnienie obietnicy, że do końca tego roku nowy nabywca licencji objawi nowe plany względem tej gry. I że będą lepsze, niż twórców gry!

Terkot Bolterów, czyli audiodramy i dlaczego warto! - Podczas malowania znudziło mi się oglądanie Scrubs'ów po raz setny, i tym razem uznałem, że dam szansę audiobookom z The Black Library. Jak się okazało - całkiem słusznie!

Czarne Arki przypłynęły, a w nich kolczaste elfy! - Nowe Mroczne Elfy do Warhammera Fantasy Battle, czyli pierwsza fala nowości, która ewidetnie prezentuje znaczną jakościową czkawkę u wydawcy... Czyżby zabójcze tempo wydawnicze nareszcie zaczęło się odbijać na modelach?

Kwestia Fluffu... - Fluff, czyli Niechciany Wujek hobbysty - niby rodzina, niby należy szanować, ale większość graczy traktuje go przedmiotowo... Ot, fajny i miły, kiedy przynosi kasę, ale poza tym lepiej nie zapraszać do domu. Biedy, smutny, pomiatany fluff.

Przegląd Kickstartera #1 - Pierwszy przegląd ciekawych projektów, które przebiły się przez trudy crowdfundingowych kampanii i za niedługo uderzą na cyfrowe, sklepowe półki. Być może coś wpadnie w oko, czym warto by było się zainteresować?

Pep-talk, czyli czyn zamiast słów! - Pora na mowę motywacyjną o, cóż... Motywacji właśnie. Zamiast marudzić - działać! Zamiast narzekać - wspierać! Zamiast z rezygnacją poddawać się 'jednego słusznemu systemowi' - promować gry, które Cię interesują!

Warmahordes / Puławy Master / 19-20.10.2013 - Autorski tekst Pisarczyka - świetna relacja turnieju Warmahordes wraz z przemyśleniami gracza, który wraca do hobby po solidnych 'wakacjach' od plastikowych pamperków!

Dwa lata bloga, o blogach, i prośba o wsparcie! - Pełna prywata, czyli jakby z dawna zapomniany wpis podsumowujący dwuletnią działalność bloga, jego rozwój oraz wskazówki i porady dla tych, co chcieliby prowadzić własny internetowy ogródek!

Firestorm Armada 2.0 nadchodzi! - Kosmiczne dziecię Spartan Games ma zamiar podbić nowe fronty wraz ze zbliżającą się, mocną premierę drugiej edycji. Now,e piękne modele, ładny, czysty i przejrzysty podręcznik, wzbogacone i poprawione zasady... W sumie, jest na co czekać!

Gamizacja w służbie hobby! - Czyli jak motywować się samemu do hobbystycznej pracy, jak wykreować mechanizm natychmiastowej gratyfikacji i jak gry komputerowe wpływają na efektywność naszej pracy i realizacji codziennych zadań.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz