15.05.2013

[15.V.2013] Nowości z Black Library


I kolejny miesiąc za nami. Działo się dużo, ale bardziej na naszym rodzimym poletku, niźli w siedzibie Black Library. Ale trochę newsów dla Was udało mi się wykrzesać.

Nowości z Black Library z ostatniego miesiąca:


- Komiks Titan: God Machine powrócił na stronę BL i chyba zdrożał o 5 euro.

- Tales from the Archive – opowiadania wygrzebane ze starych numerów Inferno!, z jednej strony fajna rzecz dla komplecistów, z drugiej – kolejny skok na kasę, bo magazyny Inferno! można spokojnie skompletować via eBay.

- Dan Abnett na swoim blogu wrzucił 3 okładki swoich książek w dużej rozdzielczości – nowe HH: Unremembered Empire, nowe Duchy Gaunta: Warmaster oraz wznowienie w serii Black Library Classics pierwszego Gaunta.


- w ten weekend odbędzie się pierwszy Horus Heresy Weekender, wspólne przedsięwzięcie Black Library i Forge World. Oczywiście z tej okazji BL wydaje antologię HH dostępną tylko na tym konwencie. Mam dostać egzemplarz po znajomości, acz chodzą ploty, że każdemu uczestnikowi przypada tylko jedna sztuka. Ale jestem dobrej myśli :)

Nowe książki:


- Mark of Calth – antologia HH poświęcona wydarzeniom po Know no Fear i rozwijająca wątki z powyższej.
- Know no Fear – Dan Abnett -  siedemnasty tom HH (zdecydowanie należy do top  5 w moim rankingu HH) teraz dostępny w twardej oprawie. Wznowiony zapewne przy okazji wydania antologii.
- The Memory of Flesh i The Blessing od Iron – Digital Monday e-booki, powiązane ze sobą dwa opowiadania o Żelaznych Dłoniach.
- Seventh Retribution – Ben Counter – Digital Monday e-book, pełnowymiarowa książka o bohaterze Imperialnych Pięści – Lysanderze. Może wreszcie dowiemy się, co porabiał w Oku Terroru...
- Stormlord – Guy Haley – Digital Monday e-book, opowiadanie powiązane z wydanym przed miesiącem Baneblade'm.

Na blogu BL:


Jest ciut ciekawiej niż w zeszłym miesiącu, chociaż dobrych wpisów wciąż jak na lekarstwo. Do tego mamy połowę maja a postów na blogu BL całe... cztery.

- fragment limitowanej nowelki HH: Corax. Jak ktoś nie kupił, pozostaje już tylko polowanie na eBayu za parę tygodni. Ja tam tych fragmentów nigdy nie czytam (i tak z reguły albo nic z nich nie wynika, albo zawierają jakieś małe spoilery), ale może ktoś lubi.


- Steve Parker, największy paker wśród pisarzy i największy pisarz wśród pakerów opowiada o swojej ostatniej książce.

Ciekawostki:


- Fabryka Słów, po wydaniu Fulgrima, milczy na temat Warhammera. Nie wiadomo, co dalej z Herezją (tzn. czy wykupią licencję na dalsze tomy), ani z przetłumaczonymi już Duchami Gaunta, na których pierwsze pięć tomów licencję mają.

- James Swallow, uznany autor BL (Ucieczka Eisensteina, cykle o Siostrach Bitwy czy Krwawych Aniołach), napisał powieść osadzoną w świecie gry planszowej Tannhauser,  a której fragment możecie ściągnąć tutaj. Biorąc pod uwagę świat i autora, jestem gotów się założyć, że książka będzie przyjemną lekturą.

- Gav Thorpe o podpisywaniu limitowanej nowelki Corax. Ciekawostka, bo tak naprawdę to nie książkę autorzy BL podpisują, a kartki, które potem w drukarni zostają włączone do całości książki. Takie to dla mnie jest se...
  

Sugerowane lektury na ten miesiąc:


Fulgrim – niecały miesiąc po Eisensteinie mamy już piąty tom Herezji Horusa od Fabryki Słów. Przez dużą rzeszę fanów uważany za jeden z najlepszych tomów cyklu (nie przeze mnie, ale ja wyznaję zasadę – im mniej SM, tym lepiej). Tomiszcze jest potężne, w polskiej wersji ma bodaj koło 600 stron. Na zachętę można za free przeczytać pierwsze 30 z nich!
  

Story of the Month:


- Najważniejsze – dzięki Fireantowi mamy nową lepszą stronę internetową, gdzie, prócz ściągnięcia plików PDF z każdej edycji (w nowej pięknej szacie graficznej), również inne nasze cuda – coś  o antologii, o nas, o naszym podcaście... Strona wciąż w budowie, acz raczej na etapie dekorowania niż kładzenia parkietu,

- Trwa głosowanie na najlepszą opowiastkę o Siostrach Bitwy. Zachęcam do zapoznania się, bo prace są na naprawdę wysokim poziomie i nie zdziwię się, jeśli wszystkie znajdą dla siebie miejsce w fanowskim codexie do Ordo Hereticus Strike Force,

- Temat w tym miesiącu jest raczej bardziej otwarty niż hermetyczny i brzmi on po prostu: Bohater,

- Jako, że nam się skład rozrósł, zmieniliśmy nazwę z Kwadry na Gal Vorbak. Jak szaleć to szaleć :)

- Chłopaki nagrali (wreszcie~!) kolejny odcinek naszego podcasta o wdzięcznej nazwie Warptalk, tym razem skupiając swoją uwagę na specjalnej organizacji do walki z ksenos – Deathwatch – oraz poświęcając kilka minut uwagi naszej antologii!

I to by było na tyle. Zczytamy się za miesiąc :)
Emeryt


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza