10.04.2013

[10.IV.2013] Nowości z Czarnej Biblioteki #2Witam w kolejnym subiektywnym zestawieniu newsów z Black Library i okolic. W tym miesiącu ciutkę wcześniej, w związku z premierą kolejnej limitki z Horuzji Heresa. ale o tym poniżej. Jedziemy!

Nowości z Black Library z ostatniego miesiąca:

- Zniknął ze strony BL (*Całkowicie. Ni ma go. Ni ma w spisie. Ni ma swojej podstrony. Jakby nigdy nie istniał*) komiks Titan: God Machine. mając nadzieję, że wróci, i to szybko, wystosowałem odpowiednie zapytanie wprost do Czarnej Biblioteki. Parę godzin później przyszła odpowiedź: "Due to a quality issue with the cover of Titan, the product has been removed from our website. I'm pleased to inform you that a new print run is due in the next week or two and we'll be sure to get it back up on our website as soon as the stock has arrived."

- BL wraca do swojej serii książek (*niepowiązanych ze sobą*) pod wspólnym szyldem Imperial Guard. Tuż po Fire Caste dostajemy Baneblade'a. Okładka fatalna, wygląda jak render z gry komputerowej. i zupełnie nie oddaje rozmiarów Benka.


W kolejce na wersję papierową (*e-booki dostępne są już parę miesięcy*) czekają historie o Mordian Iron Guard i Vostroyan Firstborn.

- W związku z premierą kodeksu Tau, BL przypuściło ofensywę na swojej stronie. Prócz wspomnianego przeze mnie miesiąc temu Fire Caste, dostaliśmy dwa krótkie opowiadania do ściągnięcia - The Patient Hunter (*kryptoreklama nowego modelu Tau*)
i Sanctuary of Wyrms – prequel do Fire Caste - oraz kolejną nowelkę w twardej oprawie (*śliczne wydania, bardzo polecam!*) - Shadowsun, która jednak nie zbiera pochlebnych recenzji.

- Jeszcze tylko do piątku do kupienia jest kolejna limitowana nowelka z Herezji Horusa – tak jak pisałem w zeszłym miesiącu, rzecz dotyczy Coraxa. Zamówić toto cudo można tutaj. Autor, Gav Thorpe, napisał też o nowelce parę słów.
  
Nowe książki:

Shadowsun: The Last of Kiru's Line - Braden Campbell - twarda nowelka o Tau
Fulgrim - Graham McNeill - wersja w twardej oprawie z grafikami i kompletne audio (*unabridged - jak to się kruca po naszemu będzie zwało?*)
The Gates of Terra - Nick Kyme - Digital Monday e-book, krótkie herezyjne opowiadanie, do tej pory dostępne tylko po francusku.
Doom Flight - Cavan Scott - Digital Monday e-book, zakon Orłów Zagłady w podniebnej walce z zielonoskórymi. Obrodziło nam BL nowymi autorami, oby nie skończyło się klęską urodzaju...
Angron - e-book, trochę na siłę zrobiona herezyjna kolekcja, by dodatkowo zarobić na miniopowiadaniu (*1500 słów!*) od Aarona Dembskiego-Bowdena. Prócz powyższego historia z jednej z antologii i drukowana wersja The Butcher's Nails.
Burden of Duty/Grey Angel - herezyjne Audio CD, ciąg dalszy przygód Garro i jego wesołej kompanii. Wiele nowego nie wnosi, ale ten klimat!
Deathwatch - Steve Parker - coś dla fanów Straży Śmierci. mam sprzeczne informacje i nie wiem już, czy to zaczątek serii, czy pojedyncza książka.
Baneblade – Guy Haley – Gwardia Imperialna walczy z Orkami.

Na blogu BL:

- Zacznijmy od tego, że na blogu wpisy przestały pojawiać się codziennie. Sumując to z bardzo nieaktualną listą "coming soon", BL prawdopodobnie kontynuuje politykę Games Workshop o blokowaniu informacji. Nie mając chyba świadomości, że książki to trochę inna bajka niż figurki. Praktycznie tylko jeden wpis zasługuje na uwagę:

- Autor prezentuje kilka słów o Fire Caste.

- Reszta wpisów to parę zdań o nowościach. Blog reklamowy, już całkowicie. Nastawienie na "kup, kup, kup", a nie na "poznaj bliżej nasze książki i autorów". Szkoda, wielka szkoda.

Ciekawostki:

- Aaron Dembski-Bowden usiadł wreszcie do Talon of Horus, czyli pierwszego tomu o Abbaddonie i dziejach Czarnego Legionu.

- Andy Hoare (m.in. SMB: Hunt for Voldorius) zablokował publiczny dostęp do swojego bloga. jak znam autorów, to pewnie "coś mu się kliknęło" i nawet o tym nie wie.

- Christian Dunn (a.k.a. C Z Dunn) pisze książkę pt. Epimetheus, nawiązując do męża Pandory (tej od puszki). Space Marines Battles, będzie Gwardia, Navy, Mroczne Anioły i prawdopodobnie Krwawe też się załapią.

- BL, idąc z duchem czasu, całkowicie odchodzi od małego formatu książek (MassMarketPaperback), jedynie Herezja Horusa będzie wydawana w tej formie, ale 9 miesięcy po premierze danego tomu w twardej oprawie. Mi to odpowiada, lepiej mi się czyta większy format.

- BL, wspólnie z Forge World, organizuje pierwszy zlot fanów, pod szyldem Horus Heresy Weekender – więcej informacji znajdziecie tutaj.

- Anthony Reynolds, autor trylogii o Word Bearers, coś tam pisze dla Black Library w trakcie swych wojaży po Azji – co, na razie ciężko powiedzieć, bo coś nie chce zdradzić.

- Black Library zrobiło sobie studio nagraniowe w GW HQ!

- Nick Kyme szuka chętnych do przeczytania wersji Beta kolejnego tomu o Salamandrach. Chętny? Vulkan Lives ponoć już na ukończeniu.

- Zarąbisty blog znalazłem – coś dla kolekcjonerów i fanów wszelkich limitowanych wydań – na zachętę dwa wpisy:

Sugerowane lektury na ten miesiąc:

Książka: Ucieczka Eisensteina i Fulgrim po Polsku! Obie mają premierę w ciągu najbliższego miesiąca. Nawet jak ktoś zna w oryginale, warto sobie przypomnieć, bo to jedne z ważniejszych tomów w sadze o Herezji Horusa.

E-book: Antologia opowiadań fanfiction Story of the Month oczywiście :) Nasz mały powód do dumy, którym chwalić się będziemy wszędzie i zawsze!

Story of the Month:

- Trwa głosowanie na najlepszą historię na temat Uczeń i Mistrz. Autorzy dopisali w tym miesiącu – mamy 14 historii, zawstydziliśmy tym sposobem nawet Bolthole – anglojęzyczną kolebkę czterdziestkowej fanfiction. Jeszcze się nie zapoznałem, ale z pierwszych recenzji wynika, że warto poczytać.

- Fireant wespół z Grobocopem dołączyli do Kwadry. Szybko okazało się to trafionym pomysłem - Fireant wymyślił nam wspaniałe hasło reklamowe – Daj Się Przeczytać, a Grobo pierdyknął rewelacyjne logo:- Tematem w tym miesiącu są Adepta Sororitas, czyli Siostry Bitwy. Ma to związek z fandexem do Ordo Hereticus Strike Force. Po więcej informacji zapraszam tutaj!

Uff, wyszło tego trochę. pozdrawiam i do następnego!
Emeryt


1 komentarz:

 1. Ciekawostka:
  Okładka Talon of Horus jest zrobiona przez tego samego autora co okładki wszystkich kodeksów w obecnej edycji 40stki.

  GW tak się spodobała ta okładka książki z Chaośnikiem, że wykorzystali ją w kodeksie i zatrudnili autora do wszystkich kolejnych. Moim zdaniem strzał w dziesiątkę.

  Sam Aaron Dembski-Bowden powiedział o okładce, że przy Abaddonie Darth Vader i Sauron wyglądają jak Troskliwe Misie.

  A co do samego wpisu to warto jeszcze dodać, że Burden of Duty/Grey Angel były już dostępne od ładnych kilku miesięcy w formie mp3.

  OdpowiedzUsuń