14.03.2013

[14.III.2013] Nowości z Czarnej Biblioteki #1Witam w - mam nadzieję - regularnym zestawieniu newsów okołoksiążkowych ze świata Wh40k. Coś bardziej dla tzw. fluffowych króliczków. Co miesiąc postaram się dostarczyć Wam w pigułce to, co ważnego/ ciekawego dzieje się w Black Library i okolicach. Lista jest okrojona (*subiektywnie*) i subiektywna (*obiektywnie*). Coby nie przedłużać, jedziemy!

Nowości z Black Library z ostatniego miesiąca:

- odbył się zlot Black Library Live!, skąd mamy trochę newsów o pozycjach, które są często jeszcze we wczesnej fazie produkcyjnej.  Stąd m.in. ta fotka nowelki, o której na stronie BL ni wzmianki. Biorąc ją pod uwagę oraz nadciągające Fire Caste czy ostatnią pozycję w serii o Ciaphasie Cainie można śmiało przypuszczać, że nowy kodeks Tau już, już wkrótce.

- w Direct Exclusive ukazał się wreszcie w całości komiks Titan. Prawie 300stron w dużym formacie. Wstyd nie znać!

- Digital Mondays, które zastąpiły e-periodyk Hammer&Bolter, trwają w pełni. Co tydzień dostajemy 1-2 krótkie opowiadania. Niektóre premierowe, niektóre pojawiały się już najczęściej w antologiach około-eventowych BL lub GW.


 - grafika do Horus Heresy: Vulkan Lives!, bardzo ładnie korespondująca z okładką nowelki Scorched Earth – obie pozycje od pana Nicka Kyme’a.

Nowe książki:

The Death of Antagonis - David Annandale z serii Space Marine Battles. Niezwykle klimatyczny zakon Czarnych Smoków ramie w ramie z Siostrami Bitwy.

Path of the Incubus - Andy Chambers - Sequel Path of the Renegade, czyli trylogii o Mrocznych Eldarach ciąg dalszy.

The Masque of Vyle – Andy Chambers – nowelka w twardej oprawie, dodatek do powyższej serii. Tym razem o Harlequinach.

Blood of Asaheim - Chris Wraight – twarda oprawa. Początek nowej serii o Kosmicznych Wilkach.

Fire Caste - Peter Fehervari – z cyklu (niepowiązanych ze sobą) Imperial Guard (ostatni w tym cyklu był bodajże Dead Men Walking sprzed dwóch lat), tym razem o Tau.

The Sigilite - Chris Wraight – nowe herezyjne audio.

Na blogu BL:

Zacznijmy od tego, że blog Black Library stał się już praktycznie blogiem czysto reklamowym. To już nie jest to samo, co jeszcze circa 2miesiące temu. Wywiadów mniej, newsów mniej – praktycznie skupia się tylko na zachęcaniu do kupna. Ale i wśród tych postów zdarzają się i te ciekawe:

- „Nowe formaty wydań serii Horus Heresy dla opornych”. Jak ktoś jeszcze nie załapał o co biega – tu ma jak na tacy, nawet ze zdjęciem. Przy okazji napomknę, że seria Horus Heresy to ostatnia ostoja małego (czytaj: standardowego) formatu książek z BL. Teraz większość (* jak nie wszystko?*) idzie wpierw jako twarda oprawa, a po paru miesiącach pojawia się w dużym formacie z miękką okładką. Powód? eBooki. Rynek książki papierowej odchodzi od tanich wydań kieszonkowych na rzecz czegoś bardziej ekskluzywnego.

- fragment najnowszego audio z serii Horus Heresy. Jeszcze nie miałem okazji się zapoznać w całości, ale jeśli ktoś po okładce liczył na informacje o Zaginionych Legionach, srogo się zawiedzie.

- przepiękna okładka nadchodzącego audio Horus Heresy: Censure. Temat: pamiętny Sierżant Thiel z Know no Fear. Po okrzyku radości następuje jednak  powrót do smutnej rzeczywistośc - autor: Nick Kyme.

- teaser prawdopodobnie kolejnej limitowanej nowelki z HH. Tym razem, wg zapowiedzi z konwentu Black Library Weekender, Corax i jego synowie atakują Świat-Kuźnię Mrocznego Mechanicum. Pisze Gav Thorpe.

Ciekawostki:
Sugerowane lektury na ten miesiąc:

Książka: Blood of Asaheim. Kosmiczne Wilki. Straż Śmierci. Pisze Chris Wraight (autor wychwalanego Battle of the Fang).

Komiks: Titan. Klasyka czterdziestki. Świetna kreska, a pisze Dan Abnett. Do tego duży format, w jakim tego komiksu jeszcze nie było.

Story of the Month:

Jak ktoś nie wie, co to SotM – to nasze polskie konkursidło na czterdziestkowe fan-fiction. Po więcej informacji odsyłam na nasze forum!  Przy okazji zachęcam też do polubienia naszej strony na Facebook’u, zwłaszcza, że niebawem ruszamy z konkursem z nagrodami (*co by się ździebko rozreklamować*) i zalajkowanie naszej strony to jeden z jego etapów.

I to tyle na ten miesiąc. Śpijcie dobrze! - Emeryt


1 komentarz: