30.05.2016

[30.05.2016] YAMS na sterydach!


Dzisiaj witam was kolejnym bardzo krótkim wpisem, ponieważ jest to kolejny post, w którym moc pracy (*i to wielka moc!*) została włożona w pliki, które będzie można pobrać. Po tytule część z was już na pewno się domyśliła, cóż też ze sobą przywiozłem i co wyklepałem na warsztacie. YAMS to autorski system misji do gry Infinity stworzony przez Ian'a Wooda jeszcze za zamierzchłych czasów zeszłej edycji. Jest to system przemyślany, intuicyjny i co najważniejsze - całkiem popularny. Sporo ludzi gra sobie na YAMS'ach, bo wprowadzają do zabawy asymetryczne misje, elastyczność w prowadzeniu rozgrywki a dzięki swojej modularnej budowie dają graczom po prostu zestaw narzędzi do w miarę dowolnego ulepszania swoich doświadczeń w grze! Sam jestem fanem tego systemu i lubię z nim kulać swoimi k-dwudziestkami...

Problem pojawił się jednak wraz z nadejściem N3, czyli trzeciej edycji. Autor po raz ponowny wykonał tytaniczną pracę i stworzył nową wersję swojego systemu dostosowaną już do realiów nowej edycji... Niestety jednak jest to wersja Alpha, nadal żmudnie testowana przez graczy. I w sumie nie jest to dla mnie żaden problem, bo jest świetnie przemyślana i tak naprawdę ulepsza jedynie już sprawdzone pomysły. Jednak ponieważ nadal w sumie jest to wersja robocza, to na dzień dzisiejszy oficjalne karty są po prostu brzydkie. Proste, siermiężne, i choć na pewno oszczędne dla tuszu w drukarkach, to ranią moje oczy. Niczym Doktor Plama z Hydrozagadki, jestem estetą, i zapragnąłem mieć ładne karty w swoich rękach.

A jako że jestem Grafikiem z Zawodu™, to oczywiście uruchomiłem swój Foto-Sklep, przysiadłem na kilka godzinek wieczorowymi porami i przygotowałem zestaw kart z odświeżoną szatą wizualną!
O taką, dla przykładu:Myśl przewodnia? Czysto, klarownie a mimo to utrzymane w stylistyce nowych podręczników. Poprawiłem klarowność pewnych stwierdzeń, podkreśliłem punktację na kartach celów, i jakby tego było mało, przygotowałem dwa pliki PDF - jeden zawiera karty z ramkami czarnymi a drugi jest już ramek pozbawiony. Karty są rozmiaru 63 x 88 mm, a więc pasują do nich najbardziej standardowe koszulki i protektory. Pliki są przygotowane do druku dwustronnego - przy drukowaniu własnym sumptem polecam dokładnie ustawić papier w podajniku, ponieważ większość drukarek nagminnie przesuwa papier o kilka milimetrów w tę czy wewtę, i wtedy tyły kart mogą się bardzo nierówno wydrukować z frontami. Ja osobiście zleciłem wydruk czterech talii miejscowej drukarni, i kosztowało mnie to niecałe 45 zł, czyli mniej niż 12 złotych za talię. I w sumie ten sposób wydruku gorąco polecam każdemu - i papier będzie lepszej jakości, i wydruk ładniejszy, a co najważniejsze, powinien być równy!

No to by było na tyle... Więc jeżeli lubicie YAMS i potrzebujecie w waszym życiu ładniejszych kart, mam nadzieję, że te wam wystarczą ;)

>>> YAMS - Spiffied'up! - Wersja Bezramkowa <<<2 komentarze:

  1. Trzeba będzie w końcu YAMSa przetestować....;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wcześniej nie słyszałem o tym YAMSie a teraz nie wyobrażam sobie gry bez tego. Dzięki :) I szacun za zrobienie porządnej grafiki.

    OdpowiedzUsuń