06.05.2016

[06.05.2016] Modujemy MalifauX - Tokeny Gildii


Hej hejeczka, cześć i czołem! Dziś będzie bardzo krótki wpis. Nie dlatego, że nie chce mi się pisać, ale dlatego, że czas poświęcony na pisanie przekułem w coś zupełnie innego, acz mam nadzieję równie przydatnego. Widzicie, od niedawna powróciłem do aktywnego grania i kulania kosteczkami... Jako 'grafikełe' z profesji uznałem, że nie będę jak ten ciul chodził na granie bez odpowiednich żetonów. A plastikowe, półprzezroczyste i kolorowe nie podobały mi się z dwóch względów - estetycznych i co najważniejsze, użytkowych. Może i robią robotę, ale dla mnie są nieintuicyjne i nie spełniają za dobrze swojej roli...

Przykładowe żetony zawarte w pliku!

Tym bardziej, że w MalifauX na stole może się sporo rzeczy odpalić. Często-gęsto śledzenie tego, kto jakie bonusy czy minusy dostaje z groma różnych zdolności i akcji potrafi namieszać w głowach a nawet doprowadzić do przypadkowych wałów, bo po prostu o czymś zapomnieliśmy. W ten oto sposób przygotowałem sobie kilka żetonów pod moją ekipę tak, by wszystkie bonusy były jasno widoczne na stole dla przeciwnika. Po już pierwszej rozgrywce łącznie cztery osoby czy to na miejscu czy to przez internet szturchnęły mnie, czy bym czasem im nie dał tych plików, by sobie mogli te żetony wydrukować. No to stara mrówka pomyślała, zaparzyła herbatki, przemieliła temat i powstał prosty pomysł! Mam zamiar stworzyć zestawy prostych, czytelnych żetonów reprezentujących różne 'trwałe' akcje i kondycje w grze dla każdej frakcji! Jako że gram Gildią ta 
poszła na pierwszy strzał, i tak oto powstał pliczek...
-------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------

W skrócie "Żak" - po Krakowsku, że aż miło! Plik jest przygotowany tak, że nie da się go spieprzyć - wszystko ma poprawne wymiary jeżeli chodzi o Blasty czy Ścianę ognia a normalne tokeny wchodzą na 25 milimetrową podstawkę. Oczywiście jak wydrukujecie na grubszym papierze to nie trzeba podklejać, ale sam jednak lubię łatwość w podnoszeniu żetonów ze stoliczka, i mimo wszystko swoje żetony podkleiłem na podstawce. Tak to się prezentuje w momencie, kiedy Papa Loco oraz Francisco Ortega aktywowali się 2" od Sonii a ta jeszcze zapuściła sobie Confiscated Lore by dorzucić +2 do jej Ca.


Ściągajcie zatem i piszcie! Piszcie, jeżeli gdzieś popełniłem błąd. Piszcie, jeżeli macie problemy z wydrukiem. Piszcie, jeżeli pominąłem jakąś akcję czy kondycję, która według was była by wygodniej prezentowana za pomocą żetonu. I co najważniejsze, piszcie która frakcja ma iść kolejna na odstrzał!

Miłego oszukiwania losu! ;)

5 komentarzy:

 1. Fajne, może teraz resserów? :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo zgrabne ale czy nie za duże? nie jest trochę ciasno na stole?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak, i nie. Znaczy, owszem, robi się tego dużo na stole, ale z drugiej strony spełnia ważną rolę - jak na zdjęciu, rzucasz okiem na Sonię i wszystko jest kawa na ławę. Większość z tych kondycji działa do końca tury / do aktywacji modeli, więc szybko znikają. Są raczej formą klarownej wizualizacji sytuacji na stole.

   Usuń
 3. Mrówka, ale jak będziesz robił Scheme Markery itp to już przydałoby się trzymać rozmiar. Plus lepiej je robić pod podstawki z rantami, coby nie mieszać systemów ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrobię wersję alternatywną z wkładkami pod podstawki Malifaux ;)

   Usuń