19.02.2013

[19.II.2013] Pomożecie!Witam pięknie tego jakże uroczego wieczoru! Tak tam, jest chwilowa przerwa, ale bywalcy większych forów internetowych najpewniej już wiedzą, że nie wynika ona bynajmniej z mojego braku produktywności, lecz raczej z zarządzania dość sporym, obejmującym kilka systemów gier bitewnych i całe tłumy hobbystów konkursem – jak można się domyślić, to zabiera sporo czasu, szczególnie, kiedy tyle rzeczy dookoła tego wszystkiego jest do zrobienia, tyle guzików do dopięcia i ludzi to porozmawiania; Fortunnie wszystko zmierza w dobrą stronę, wszystko idzie zgodnie z planem, więc już od jutra możecie się spodziewać powrotu do solidnych, treściwych wpisów poświęconych grom bitewnym! Dziś jednak wpis nieco powiązany z konkursem i z funkcjonowaniem samego bloga… Wpis Propagadnowy!

Zaczniemy od najważniejszego, czyli właśnie od konkursu – jak z pewnością zapoznaliście się z poprzednim postem, konkurs jest aktywny i w tym momencie na etapie zbierania uczestników – fortunnie ci już się zgłaszają (*dominują Kosmiczne Wilki, o zgrozo!*) ale najważniejsze informacje to powstanie strony o konkursie i dla konkursu oraz sponsoring firmy Vanaheim! Po kolei… TUTAJ znajdziecie link do strony konkursu – tak, widzę wasze miny, słyszę, jak stali bywalcy mówią „Fireant, człowieku, ile ty tych blogów masz?” a ja na to kiwnę głową i odpowiem „To konieczność” – ze względu na skalę zawodów obejmującą kilka różnych systemów oraz cztery największe znane mi blogi tym systemom poświęconym, zamiast wpisywać jedną aktualizację cztery razy w czterech miejscach, lepiej mieć jeden słup ogłoszeniowy ze wszystkim, dostępny dla wszystkich zainteresowanych – uczestników i widzów! W ten sposób w łatwy i przystępny sposób każdy znajdzie potrzebne mu informacje w jednym miejscu. Gorąco więc zachęcam wszystkich zainteresowanych Malarską Aktywacją do śledzenia bloga, bo to właśnie tam pojawiać się będą wszystkie z konkursem związane informacje.

Druga wieść to świetna wiadomość dla tych, co chcą poważnie zakasać rękawy i z entuzjazmem powalczyć o nagrody! Sklep Vanaheim.pl postanowił wesprzeć inicjatywę i zaproponował sponsoring nagród dla drugiego i trzeciego miejsca, a są to nagrody nie w kij dmuchał! Kto uzbiera drugą w kolejności największą liczbę punktów otrzyma Batallion / Battleforce / Starter według swojego uznania – czyli całkiem sporo plastikowego dobra! – a zdobywca trzeciego miejsca będzie miał swobodę wyboru dowolnego pudełka o wartości 150 zł lub mniej. Tym oto sposobem pula nagród w zabawie wzrosła do circa 1500 blaszek, i jeżeli ktoś miał jeszcze jakiś wątpliwości, czy jest o co walczyć, mam nadzieję że w tym momencie zostały one rozwiane!

Gorąco zachęcam do odkurzenia modeli, którego od dawna czekają na malowanie, i wzięcie udziału w zabawie – nawet dla własnej satysfkacji!

Fireant potrzebuje waszego wsparcia! Nie, nie będzie tutaj linka do dotacji – nie mam zamiaru zarabiać na swoim hobby i to się nigdy raczej nie zmieni. Ale jednak pisanie  ~20 teksów miesięcznie wymaga czasu, poświęcenia i nieustannej weny twórczej – a nie jest to łatwe!  Słowem, poszukuję współautorów – ludzi napędzanych hobbystyczną pasją, którzy chcą dzielić się swoimi przemyśleniami z szerszym gronem odbiorców, którzy chcą jeszcze aktywniej uczestniczyć w tym naszym bitewniakowym fandomie. O ile zawsze zachęcam do założenia swojego własnego bloga, to jednak spore grono potencjalnych autorów nie ma dość czasu czy koniecznego samozaparcia, by się w to babrać, a mimo wszystko nadal chciałoby coś od siebie opublikować. Dlatego, mili czytelnicy, jeżeli chcielibyście by wasz materiał został opublikowany na łamach bloga, nie krępujcie się, i piszcie na fireant.blog@gmail.com – gwarantuje, że na każdy mail odpiszę, każdy nadesłany tekst przeczytam!

W podobnej sytuacji znajdują się Wrota.org – Wrota, które powolutku odpoczywają jako inicjatywa aktywna, acz zebrały już prawie /pół setki/ polskich blogów o grach bitewnych i codziennie odkrywają przede mną znakomite posty do zapoznania się z nimi. Mimo wszystko Wrota potrzebują dodatkowego administratora, kogoś, kto pomoże przyjmować zgłoszenia w czasach mojej niebytności i nieobecności, kto pomoże składać materiał do tygodniowych przeglądów najciekawszych wpisów czy pisać krótkie recenzje poświęcone najciekawszym i najaktywniejszym blogom naszej blogosfery. Jeżeli więc chciałbyś pomóc, masz pomysły, masz idee – nie wstydaj się, miły czytleniku, tylko uderzaj niczym grom na wyżej podany email!

I ostatnia,  drobna sprawa… Nazwijmy to ‘badaniem rynku’ czy też próbą wyczucia, co moja baza czytelników, znaczy, co Wy lubicie czytać. Proszę skierować wzrok na puchnący panel boczny po waszej prawej. Nie, nie, po waszej drugiej prawej. Dobrze – zauważyliście może zapytanie z wielokrotnym wyborem odpowiedzi? Świetnie! Pomóżcie więc i pokażcie mi, jakie teksty najchętniej byście widzieli na łamach bloga, gdzie mam najbardziej się skupić i o czym najwięcej pisać! Zapraszam też do pisania komentarzy z prośbami i wishlistami – o jakich systemach mam pisać, jakich modeli i podręczników recenzje skroić etc.

A jutro, rozdziewiczymy nowe, fantastyczne mega-orki spod skrzydeł Kromlecha! Więc wpadnijcie koniecznie ;)

6 komentarzy:

 1. Popieram zwłaszcza w zakresie wsparcia Wrót. To cenna inicjatywa, ale trzeba ją "pielęgnować". Aktualnie członkowie sieci integrują się przez wzajemne komentowanie pod ciekawymi postami w swoich blogach, na wrotach nic się nie dzieje oprócz agregacji treści.
  Co do konkursu, to jak dla mnie jest zbyt zawiły. Wolę częstsze i prostsze konkursy w stylu: "wśród autorów komentarzy do posta zostanie rozlosowane to i to" :).
  Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 2. Loterie w świetle polskiego prawa są nielegalne, jeżeli nie zostaną wcześniej zgłoszone i zarejestrowane w odpowiednim urzędzie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wychodzi na to, że masz rację (nie interesowałem się tymi zagadnieniami).

   Czy jeśli ktoś jest osobą prywatną organizującą loterię np. na swoim blogu również ma obowiązek zgłaszania?

   Jak wskazano powyżej (pytanie 3) urządzanie gier hazardowych, w tym loterii, przez sieć Internet jest zakazane. Ustawodawca w ustawie o grach hazardowych, z wyjątkiem zakładów wzajemnych, nie wskazuje innych wyłączeń.
   Powyższe oznacza, że nie ma znaczenia jaki podmiot organizuje loterię w sieci Internet. Naruszenie tego zakazu zagrożone jest odpowiedzialnością karną skarbową zgodnie z przepisami rozdziału 9 ustawy – Kodeks karny skarbowy lub karą pieniężną.

   Więcej można przeczytać w dość rzeczowym artykule:

   http://www.trudnyklient.pl/2012/01/27/jak-robic-legalne-konkursy-w-internecie-%E2%80%93-poradnik-trudnyklient-pl/

   PS. Hehe, a żetoniary na kamerkach losują privy - jeden los 20 żetonów - i gdzie tu sprawiedliwość?

   Usuń
 3. Trochę odeszliśmy od tematu ale fajnie, że ktoś ma chociaż pojęcie, że to jest nielegalne. Zbieranie "jaków" i "folowersów" poprzez rozdawanie darmowych figurek itd itp stało się dość żenujące.

  OdpowiedzUsuń
 4. odbijając od przestępczych loterii - czy jest szansa że rzucisz okiem na Neuroshimę Tactics? Niedawno wyszły zasady w wersji 1.5 i chyba nowe reguły kampanii. Poza tym trochę figurek już się nazbierało i te z "drugiej serii" zaczynają wyglądać całkiem przyzwoicie. Z tego co pamiętam, o NST pisałeś chyba tylko w momencie prezentaji pierwszych modeli.

  Sam nabyłem jakiś czas temu rulebooka 1.5, przeczytałem, ale wydaje mi się to miejscami nadmiernie przekombinowane. Ciekaw jestem Twojej opinii na temat tego systemu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahaha, jestem w połowie lektury tego cuda - jeszcze zdążę porządnie wychłostać Neuroshimę :)

   Usuń